Łuków szczęśliwym miejscem dla szachistów z Lubelszczyzny

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach
sdr

W dniach 7-9.09.2018 r. w Łukowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików LU-PL organizowane przez Lubelski Związek Szachowy oraz Stowarzyszenie Szachistów “Szachpol” w Łukowie, których celem było wyłonienie mistrza makroregionu LUBELSKIE – PODLASKIE, stworzenie możliwości międzywojewódzkiej rywalizacji dzieci i zdobycie punktów ministerialnych oraz popularyzacja gry w szachy.

Impreza rozpoczęła V Międzynarodowy Festiwal Ziemi Łukowskiej. W zawodach wystartowało 50 najlepszych zawodników z województwa podlaskiego i województwa lubelskiego w wieku od 8 do 10 lat, w tym wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz uczestników Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.   Rewelacyjnie wypadli zawodnicy z województwa lubelskiego, którzy po raz pierwszy w historii zdobyli 3 medale na 6 możliwych, w tym srebro zdobyte przez Szymona Suskę, reprezentującego Stowarzyszenie Szachistów “Szachpol” w Łukowie oraz dwa brązowe medale zdobyte przez Monikę Borowik i Wojciecha Borowika reprezentujących Lubelski Klub Szachowy.

Zwycięzcami Mistrzostw zostali w kategorii chłopców Krzysztof Wojtacha reprezentujący Klub Szachowy Jagiellonia Białystok, w kategorii dziewcząt Klara Szczotka reprezentująca  Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok. Sędzią głównym Mistrzostw był sędzia klasy międzynarodowej Piotr Piwowarczyk. Sukces zawodników województwa lubelskiego jest tym większy, że rywalizowali oni z zawodnikami z województwa podlaskiego, w którym kluby zajmują czołowe miejsca w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to także walka klubów szachowych o punkty do klasyfikacji ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W klasyfikacji drużynowej Lubelski Klub Szachowy zajął IV miejsce z 4 punktami, Stowarzyszenie Szachistów „Szachpol” w Łukowie V miejsce z 2 punktami.

 Info: SSz Szachpol

Lubelski Związek Szachowy