Klub Olimpijczyka na zawodach w Czechach

W rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej reprezentacja Klubu Olimpijczyka wzięła udział w najstarszym turnieju w podnoszeniu ciężarów w Europie, jak nie na świecie- 53 MVC Bohumína – czyli 53 Grand Prix Bohumina. Tym razem organizatorzy zaprosili zaprzyjaźnione kluby z Czech, Polski, Węgier i Słowacji. W zawodach rywalizowano w kategoriach wagowych jak i wiekowych od 10 do 20 lat.

Klub Olimpijczyka reprezentowało dwóch naszych wychowanków – Konrad Skorupa i Kacper Grabowski oraz gościnnie z Orląt Łuków wystąpił Jakub Sadło. Nasz zespół zajął VII lokatę, a indywidualnie najwyższe miejsce wywalczył Jakub Sadło, który w klasyfikacji open juniorów do lat 17 wywalczył drugiej miejsce.

Konrad Skorupa do lat 20 wywalczył VI lokatę. Niestety nie powiodło się 15-letniemu Kacprowi Grabowskiemu, który nie zaliczył żadnego podejścia w podrzucie i nie został sklasyfikowany w swojej grupie wiekowej.