Konkurs plastyczny „Łukowskie rzeźby Piotra Czubaszka”

Muzeum Regionalne w Łukowie, Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział Łuków oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej ogłaszają konkurs plastyczny dla dzieci pt. “Łukowskie rzeźby Piotra Czubaszka”.

Termin składania prac: 01.07.2022 r.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci z przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych, którzy narysują jedną z prac artysty. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę narysowaną dowolną techniką plastyczną /rozmiar kartki A4/.

Nagrodami w konkursie będą dyplomy oraz pamiątkowe rzeźby wykonane przez jednego z artystów i członków STL.

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród zwycięzcom odbędzie się podczas wernisażu wystawy poświęconej zmarłemu przed rokiem znanemu artyście rzeźbiarzowi i twórcy ludowemu Piotrowi Czubaszkowi w dniu 13.07.2022 r.  Sporą i ciekawą kolekcję prac autorstwa tego wybitnego rzeźbiarza można zobaczyć w gmachu Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie muzeum http://muzeum.lukow.pl/

Serdecznie zapraszamy do udziału.