Kolejne zwycięstwa w Łukowskim Olimpijczyku

W ostatni weekend w Ciechanowie odbył się Otwarty Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezesa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów. Organizator CLKS Mazovia Ciechanów zaprosił 100 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali wyłącznie w “olimpijskich” kategoriach wagowych oraz wg tabeli Sinclaira w grupie do 15, 17, 20 i powyżej 20 lat.

Z Olimpijczyka Łuków wystąpiło czworo reprezentantów- Julia Ognik, Andżelika Młynarczyk, Krystian Śledź i Błażej Borkowski. Fantastyczny występ zaliczyła Andżelika, która zwyciężyła w swojej kategorii wagowej do 59 kg i zajęła drugie miejsce wg tabeli Sinclaira wśród juniorek młodszych. Przy tym aktualna mistrzyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ustanowiła nowe rekordy życiowe, które od soboty wynoszą- rwanie 73, podrzut 86 i dwubój 159 kg. Julia, dla której był to dopiero trzeci występ w tym sporcie, w kat. 59 kg młodziczek wywalczyła brązowy medal z wynikiem 77 kg w dwuboju (34+43). Krystian, w kat. 61 kg U15 wywalczył złoty medal oraz zwyciężył wg tabeli Sinclaira! Ten sukces przypieczętował nowymi rekordami w podrzucie (95 kg) i dwuboju (175 kg)!

Błażej Borkowski aktualny mistrz Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i wicemistrz Polski seniorów zwyciężył w kat. 61 kg z najlepszym życiowym rezultatem 218 kg w dwuboju (rwanie 98, podrzut 120). W kat. open bez podziału na kategorie wagowe zajął trzecie miejsce. To był ostatni występ łukowskich sztangistów w tym roku.