Koduj z Gigantami w Łukowie – relacja z warsztatów

W dniach 13-14 lutego w Łukowie pod honorowym patronatem Starosty Łukowskiego Pana Dariusza Szustka oraz Burmistrza Miasta Łuków Pana Piotra Płudowskiego odbyły się bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat.

Ponadto ogólnopolski patronat honorowy objął także Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Podczas 8 edycji tej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej prawie 80 uczestników w Łukowie zobaczyło na czym polega programowanie a także poznało ciekawy sposób na połączenie świetnej zabawy z możliwością rozwoju swoich umiejętności.

W ramach warsztatów każdy uczestnik spróbował swoich sił w programowaniu i stworzył swoją pierwszą grę, aplikację mobilną na telefon, aplikację okienkową na komputer a także stronę internetową.

Giganci Programowania mają nadzieję, że udało im się zachęcić młodych fanów informatyki do nauki programowania i rozwijania kreatywnego myślenia.

Nauka poprzez zabawę to coś co wyróżnia szkołę Giganci Programowania, która ma swoją placówkę także w Łukowie!

Kolejne warsztaty odbędą się we wrześniu.

#ZaprogramujSwojąPrzyszłość