Już niedługo otwarcie „Strzelnicy Smolany”

Budowa strzelnicy

Prace przy budowie strzelnicy sportowej przy Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym powoli zbliżają się do końca. 

W drugiej połowie kwietnia nastąpi jej oficjalne otwarcie.  Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. W środku znajdziemy pięć stanowisk na osi strzeleckiej 25 metrów, 5 stanowisk na osi strzeleckiej 50 metrów, 5 stanowisk do strzelania z broni pneumatycznej na dystansie 10 metrów oraz co jest bardzo rzadko spotykane 4 stanowiska na 100 metrowej krytej osi strzeleckiej.  Znajdziemy tam również miejsce na salę szkoleniową. Nad prowadzonymi zajęciami i szkoleniami będzie czuwał wraz ze swoją ekipą wieloletni instruktor strzelectwa, znana postać w tej branży Pan Waldemar Kosiorek. Do godz. 15.00 z obiektu będzie korzystała młodzież szkolna oraz instytucje i firmy uprawnione do posiadania broni palnej.

Natomiast w godzinach popołudniowych oraz w weekendy strzelnica będzie dostępna dla wszystkich osób zainteresowanych strzelaniem z broni palnej oraz pneumatycznej.

Obiekt będzie nosił nazwę “Strzelnica Smolany”.