Jubileusz 20-lecia „Łukowiaków”

W sobotnie popołudnie 28 września w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie odbył się Jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”.

Zespół zaprezentował się publiczności w pięknym stylu. Na scenie można było zobaczyć wszystkich członków zespołu, których na co dzień jest blisko 150. To dzieci i młodzież w wieku od 9 do 19 lat. Absolwenci „Łukowiaków”  powrócili na scenę z tańcami i przyśpiewkami rzeszowskimi oraz w układzie „Przedwojenna Warszawa”. Był też premierowy układ w wykonaniu najstarszej grupy, przygotowany specjalnie na tę okazję, tańce i przyśpiewki Lachów Sądeckich.

Po ponad dwugodzinnej tanecznej uczcie przyszedł czas na podziękowania. Rozpoczęli je goście z zaprzyjaźnionych zespołów z kraju i zagranicy, następnie parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa lubelskiego, samorządowcy z terenu powiatu łukowskiego. Starosta Łukowski Dariusz Szustek poinformował zgromadzoną publiczność, że  Grzegorz Rzymowski  –  twórca i założyciel „Łukowiaków” otrzyma wkrótce od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie. Podziękowania i gratulacje w imieniu władz Powiatu Łukowskiego złożyli: Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Wicestarosta Janusz Kozioł, Skarbik Powiatu – Monika Wodyk-Netczuk, Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego – Krzysztof Konstanty.

Na zakończenie koncertu blisko  tysiąc osobowa widownia odśpiewała uroczyste 100 lat.

 

GALERIA