Ferie zimowe 2022 z Muzeum Regionalnym w Łukowie

W ramach ferii zimowych 2022 w Muzeum Regionalnym w Łukowie odbywają się warsztaty z haftu oraz bezpłatnie udostępnione są wystawy stałe i czasowe. Tegoroczne hasło zajęć brzmi: ,,Ferie z Henrykiem Sienkiewiczem oraz warsztaty z zakresu robótek ręcznych”.

Podczas warsztatów ich uczestnicy otrzymali niezbędną fachową wiedzę oraz poznali techniki, dzięki którym mogli stworzyć własne rękodzieła. Zapoznali się z różnymi rodzajami ściegów, wybrali wzory i rozpoczęli samodzielną pracę. Warsztaty z haftu to również doskonała okazja do poznania dawnych technik zdobienia ubrań, pościeli czy serwet, a także możliwość wymienienia się pomysłami i wykonania czegoś razem.

Na zakończenie można było zwiedzić ekspozycje muzealne. Sporym zainteresowaniem cieszyła się wystawa czasowa pt. „Henryk Sienkiewicz znowu w Łukowie”, na której zaprezentowane zostały najcenniejsze pamiątki i przedmioty związane z postacią Henryka Sienkiewicza pochodzące ze zbiorów Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, a także pozostałe wystawy z zakresu historii i sztuki Ziemi Łukowskiej. Szczególną uwagę przyciągała również ekspozycja paleontologiczna łukowskich amonitów.

Ze względu na duże zainteresowanie dzieci, młodzieży i rodziców warsztaty odbywają się w dwóch turach.

Informacja: Muzeum Regionalne w Łukowie