Dziś, 24 marca 2026 r., w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbyły się eliminacje powiatowe konkursu „Diamenty Kultury Województwa Lubelskiego” dla powiatu łukowskiego
Głównym organizatorem konkursu jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie we współpracy z Samorządem Województwa Lubelskiego.
Eliminacje powiatowe zostały zorganizowane przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, a jego głównym celem była promocja najciekawszych inicjatyw, wydarzeń oraz twórców działających w obszarze kultury naszego regionu.
Jury w składzie: Jerzy Siwiec – Sekretarz Powiatu, Bartłomiej Bryk – Radny Miasta Łuków – Sekretarz Gminy Trzebieszów oraz Elżbieta Dziewulska – przedstawiciel Wydziału Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Łukowie, po wysłuchaniu i analizie zgłoszeń wyłoniło nominowanych do etapu wojewódzkiego:
Twórczość artystyczna:
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej “Łukowiacy”
Rzeźba – Pan Krzysztof Osak
Wyróżnienie: Malarstwo – Pani Jadwiga Osial
Wydarzenie kulturalne:
Nominacje wręczyli: Starosta Łukowski Dariusz Szustek oraz Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – Pani Magdalena Mitura.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wkład w rozwój kultury w naszym regionie. Wasza pasja i zaangażowanie są ogromną wartością!
Już wkrótce kolejny etap – trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy im powodzenia!

























