Dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Muzeum Regionalnego w Łukowie

Dotacja z Ministerstwa

Miło nam poinformować, że Muzeum Regionalne w Łukowie otrzymało od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 20 000 zł na realizację zadania pn. ,,,A to ludowe i polskie właśnie … Twórczość rzeźbiarza Mieczysława Gaja z Łukowa oraz ludowe warsztaty rzeźbiarskie” zgłoszonego do programu Kultura ludowa i tradycyjna. W ramach realizowanego zadania powstanie kolorowy album dokumentujący bogatą twórczość znanego łukowskiego artysty rzeźbiarza ludowego oraz prezesa łukowskiego oddziału STL – Mieczysława Gaja, zorganizowana zostanie wystawa najciekawszych prac artysty, a także przeprowadzone zostaną warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci i młodzieży. To już drugie w tym roku dofinansowanie przyznane placówce muzealnej. Wcześniej muzeum otrzymało dotację w wysokości 10 000 zł na realizację zadania pn. „Marzenia o niepodległej Polsce” – 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego na Ziemi Łukowskiej dofinansowano ze środków Biura ,,NIEPODLEGŁA” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863 – 1864”. W ramach tego projektu w miesiącu styczniu br. odbyła się konferencja historyczna nawiązująca do 160. rocznicy wybuchu powstania na Ziemi Łukowskiej, przeprowadzony został konkurs fotograficzny pt. „Miejsca pamięci związane z Powstaniem Styczniowym na Ziemi Łukowskiej”, a także w przygotowaniu jest publikacja, która będzie zawierała zdjęcia i opisy miejsc związanych z powstaniem w naszym regionie.