500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

Starosta Łukowski Dariusz Szustek wspólnie z łukowskim oddziałem ZUS oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowali spotkanie informacyjne dotyczące Programu 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.  Świadczenie to ma być wsparciem dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji ze względu na swój stan zdrowia oraz zwiększone koszty związane z pielęgnacją, rehabilitacją czy opieką medyczną.  O świadczenie można będzie wnioskować od dnia 1 października 2019 r.

W spotkaniu  udział wzięli Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec, kierownik oddziału ZUS w Łukowie Urszula Chruściel, specjalista ds. emerytur i rent Joanna Celińska,  z-ca dyrektora PCPR w Łukowie Agnieszka Krawczyk oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Powiatu Łukowskiego.