155 laptopów dla uczniów i nauczycieli

Kupno laptopów

155 uczniów i nauczycieli szkół Powiatu Łukowskiego zostanie wyposażonych w laptopy umożliwiające realizację zdalnych lekcji.

54 laptopy za kwotę 100 000 zł zostały zakupione w ramach projektu Ministerstwa Cyfryzacji.  Projekt ten jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Zakup 101 laptopów za kwotę ponad 186 000 złotych został sfinansowany ze środków własnych Powiatu.

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.Zakupiony sprzęt stanowi wsparcie dla szkół i jest odpowiedzią na obecną sytuację edukacji, związaną z wprowadzeniem na obszarze Polski stanu epidemii, spowodowanym koronawirusem. Komputery już wkrótce trafią do uczniów i nauczycieli.