100 –lecie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łukowie

19 marca w dniu imienin swojego patrona Józefa Piłsudskiego, społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Łukowie obchodziła swój setny Jubileusz istnienia.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele NMP Matki Kościoła. Następnie uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystej akademii w szkole. Na Jubileuszu obecna była Lubelska Kurator Oświaty Teresa Misiuk. Władze samorządowe Powiatu reprezentowali Starosta Łukowski Dariusz Szustek oraz Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec. Obecni byli również księża z parafii NMP Matki Kościoła, emerytowani nauczyciele „Trójki” oraz dyrektorzy łukowskich przedszkoli, szkół i rożnych instytucji.

Akademii towarzyszyła wystawa archiwalnych zdjęć oraz szkolnych kronik. Można też było obejrzeć replikę murowanej tablicy, na której widnieją słowa i autograf Marszałka Józefa Piłsudskiego, patrona szkoły.

Zdjęcia: www.podlasie24.pl, Karolkiewicz Anna