100-lecie łukowskiej „Dwójki”

W piątek 7 czerwca br.  Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie obchodziła jubileusz 100 – lecia. Spotkali się na niej nauczyciele i uczniowie szkoły oraz wielu zaproszonych gości, w tym absolwenci i byli dyrektorzy.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie wszyscy spotkali się w szkolnej hali. Podczas uroczystej akademii został zaprezentowany nowy sztandar szkoły. Uczniowie, w specjalnie z tej okazji przygotowanej części artystycznej zaprezentowali gościom historię szkoły oraz przypomnieli najważniejsze wydarzenia. Był również czas na zwiedzanie szkoły, wpisanie się do księgi pamiątkowej i obejrzenie specjalnie przygotowanej wystawy zdjęć.

Starosta Łukowski Dariusz Szustek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Karol Ciołek na ręce Pani Dyrektor Doroty Puzio  złożyli stosowne podziękowania, gratulacje oraz kwiaty.