Zawodniczki z Łukowa na podium

W dn. 20-23 sierpnia w Zamościu rozegrano Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów.

W zawodach wystąpiło 255 zawodniczek i zawodników w kategorii wiekowej do 15 i 17 lat.

W zawodach wystąpiło pięcioro reprezentantów Łukowa z dwóch klubów sportowych- ŁKS Orlęta Łuków i Olimpijczyk Łuków.

Największy sukces odniosły tym razem dziewczęta zdobywając dwa medale. Julia Linkiewicz (Olimpijczyk) w kat. 64 kg z wynikiem 105 kg w dwuboju została wicemistrzynią kraju młodziczek. Zaś reprezentantka Orląt Andżelika Młynarczyk wywalczyła brązowy medal w kat. 49 kg (rwanie 40 kg, podrzut 51 kg, dwubój olimpijski 91 kg).

Z ŁKS-u wystąpiła Oliwia Markiewicz, która w najlżejszej kategorii wagowej do 45 kg zajęła wysokie 5 miejsce, zaś Błażej Borkowski w kat. 45 kg zajął 7 m.

Olimpijczyk Łuków reprezentował jeszcze Piotr Zachoszcz, który także do 45 kg zajął 9 m.

W klasyfikacji wojewódzkiej lubelskie zostało sklasyfikowane na 3 miejscu. Zwyciężyło województwo wielkopolskie.