Warszawska Olimpiada Młodzieży w Kickboxingu

W dniu 19 października 2024 roku na warszawskim AWF  odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w Kickboxingu. Zawody zostały zorganizowane pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, a współorganizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy. W zawodach wystartowało blisko 200 zawodników z całego kraju, w tym13  reprezentantów KSW Łuków. Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego spisali się bardzo dobrze zdobywając 11 medali.

• 5 miejsce – Krystian Czerski

Wszyscy zawodnicy walczyli bardzo ambitnie i zaprezentowali dobrą formę. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Mikołaj Prusinowski i Maksymilian Kondracki dla których był to pierwszy start w sezonie po wakacjach. Podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży obaj zdobyli złote medale w formule light contact – Mikołaj w kadetach starszych (-52kg), a Maks w kadetach młodszych (-42kg). Mikołaj wszystkie walki wygrał jednogłośną decyzją sędziów 3-0. W pierwszym pojedynku zmierzył się z Cezarym Matysem z LKSW “Dan” Taekwon-do & Kickboxing Team, w drugim z Piotrem Chrząszczem z Klub Sportowy Mistral, a w finale spotkał się z Wiktorem Linkiem z Elbląski Klub Kyokushin Karate.

Informacja: Zenon Pawlikowski