Uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Tuchowiczu

Uroczyste przekazanie

24 września odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego VOLVO dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowiczu. Średni samochód ratowniczy Mercedes 1017, został przekazany do jednostki OSP w Celinach Włościańskich. Uroczystość była także okazją do wręczenia medali i odznaczeń. Druhowie otrzymali Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza, medale za zasługi dla pożarnictwa, odznakę “Strażak wzorowy” oraz odznakę “Za wysługę lat”. Odznaczenia wręczał m.in. Janusz Kozioł – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP.

W uroczystości udział wzięli Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec, parlamentarzyści, samorządowy oraz zaproszeni goście.

Podczas ceremonii wystąpiła Orkiestra ze Stoczka Łukowskiego oraz orkiestra parafialna z Tuchowicza.