Uroczyste otwarcie Muzeum Henryka Sienkiewicza

W niedzielę 2 października odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego pięknego Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Prace remontowe w budynku muzeum rozpoczęły się w lutym 2021 roku. Powiat Łukowski  realizował inwestycję  w ramach projektu „Centrum Kultury Sienkiewiczowskiej – I etap podniesienia atrakcyjności Muzeum, zabytkowego parku i kopca” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Renowację przeszedł również park otaczający muzeum oraz kopiec naszego noblisty w Okrzei.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei. Następnie Dyrektor Muzeum Magdalena Mitura w towarzystwie Starosty Łukowskiego Dariusza Szustka, członków Zarządu Powiatu – Władysława Karasia i Wojciecha Czerniec i zaprosiła wszystkich gości do wnętrza wyremontowanej placówki.

W tym wyjątkowym dniu dla kultury Ziemi Łukowskiej udział wzieli licznie zgromadzeni goście, wśród których był senator RP Stanisław Gogacz, radni województwa lubelskiego Ryszard Szczygieł oraz Marek Kopeć, radni powiatu łukowskiego, dyrektorzy jednostek powiatowych, wójtowie z terenu powiatu oraz licznie zgromadzeni miłośnicy i przyjaciele Muzeum.

Wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać niezwykłego koncertu fortepianowego w wykonaniu Tomasza Wojtasia Dyrektora Szkoły Muzycznej I Stopnia w Łukowie oraz Amelii Dobroch, utalentowanej uczennicy tej placówki.  Na zakończenie wystąpili uczniowie ze  Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.