Podpisanie umowy na realizację budowy strzelnicy

W dniu dzisiejszym, tj. 4 października 2022 r. w Starostwie Powiatowy w Łukowie podpisano umowę na realizację zadania pn. „Budowa strzelnicy przy Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym” zawartą pomiędzy Powiatem Łukowskim, reprezentowanym przez Pana Dariusza Szustka Starostę Łukowskiego, Pana Wojciecha Czernieca Członka Zarządu Powiatu oraz Panią Monikę Wodyk – Netczuk Skarbnika Powiatu a Firmą Handlowo-Usługową z siedzibą w Krzywdzie, reprezentowaną przez Pana Jerzego Gajownika.

Zadanie wyniesie 17 773 920,06 zł, z czego 13,5 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W podpisaniu umowy udział wzięli również Pan Bartłomiej Bryk Przewodniczący Komisji Infrastruktury Technicznej, Pani Danuta Bosek Radna Powiatu Łukowskiego, Pani Agnieszka Pawlik Radca Prawny oraz Pan Adam Ponikowski Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych.

Przedmiotem umowy jest wykonanie robót budowlanych związanych z budową krytej strzelnicy, wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym, obejmujących w szczególności: rozbiórkę istniejącego nieużytkowanego budynku gospodarczego; budowę budynku z funkcją strzelnicy sportowo-rekreacyjnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą zagospodarowania terenu; budowę zjazdu z drogi gminnej, ciągów pieszo-jezdnych dojazdowych oraz wyznaczenie 11 stanowisk postojowych; budowę zbiornika na wodę opadową z dachu projektowanego budynku i z terenu utwardzonego. Szczegółowy zakres robót budowlanych precyzuje specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projekt budowlany oraz przedmiar robót budowlanych. Hala w budynku strzelnicy podzielona zostanie na strefę strzelań oraz stanowiska strzeleckie, w tym: 4 stanowiska strzeleckie dla osi 100m, 5 stanowisk dla osi 50 m, 5 stanowisk dla osi 25m i 5 stanowisk dla osi 10m. Hala strzelania wyposażona zostanie w kulochwyty: główny oraz  górny przed linią celu.

Zakończenie realizacji zadania ustalono na koniec I kwartału 2024 r.