Stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubelskiego

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym zostały przyznane stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięte wyniki w 2022 roku.

Z Powiatu Łukowskiego wyróżnione zostały cztery zawodniczki:

• Andżelika Młynarczyk (Olimpijczyk Łuków), wicemistrzyni Europy młodziczek, rekordzistka i mistrzyni Polski młodziczek oraz wicemistrzyni Polski seniorek w kat. 49 kg,
  • Julia Linkiewicz (Olimpijczyk Łuków), brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kat. 55 kg. Trenerem zawodniczek jest Robert Dołęga.

Stypendium otrzymały także:

• Dominika Kondracka, podopieczna Zenona Pawlikowskiego z sekcji bokserskiej ŁKS “Orlęta” Łuków,
  • Urszula Piotrowska z klubu Armaty Stoczek Łukowski i sekcji zapasów oraz wychowanka Ryszarda Wałachowskiego.

Zarząd Powiatu na czele ze Starostą Łukowskim Dariuszem Szustkiem składa wyróżnionym  serdeczne gratulacje.