Stan realizacji projektu “e-Geodezja II – uzupełnienie cyfrowego zasoby geodezyjnego województwa lubelskiego”

Informujemy o zakończeniu postępowania przetargowego: ,,Utworzenie oraz modernizacja cyfrowych baz danych: EGiB, BDOT500, GESUT dla potrzeb realizacji projektu ,,e-Geodezja II – uzupełnienie cyfrowego zasobu geodezyjnego województwa lubelskiego” – etap I”, w ramach którego powiat łukowski przeprowadzi modernizację ewidencji gruntów i budynków dla jednostki ewidencyjnej 061111_2 Wola Mysłowska. Obecnie zakończona została ocena ofert w pierwszym postępowaniu, które kontrolowane jest przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Prawdopodobnie w październiku rozpocznie się realizacja pierwszych umów, dlatego też będzie można obserwować wzmożoną „aktywność” geodetów, którzy będą wykonywali prace w terenie.

Powiat Łukowski jest także na etapie badania i oceny ofert na Inspektora, który będzie kontrolował i monitorował realizację prac związanych z utworzeniem oraz modernizacją cyfrowych baz danych: EGiB dla potrzeb realizacji projektu ,,e-Geodezja II – uzupełnienie cyfrowego zasobu geodezyjnego województwa lubelskiego” (gmina Wola Mysłowska)

Ponadto w dniu 30 sierpnia 2024r. ogłoszone zostało drugie postępowanie na prace geodezyjne, gdzie wykonawcy składali swoje oferty w 41 częściach, obejmujących obiekty geodezyjne z całego województwa lubelskiego. Powiat Łukowski przewidział modernizację ewidencji gruntów i budynków dla jednostki ewidencyjnej 061108_2 Stoczek Łukowski. Termin otwarcia ofert upłynął 7 października br. Obecnie trwa badanie i ocena złożonych ofert.

𝗜𝗻𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝗰𝗷𝗲 𝗻𝗮 𝘁𝗲𝗺𝗮𝘁 𝗽𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝘂
Działania w projekcie obejmują pokrycie cyfrową ewidencją gruntów i budynków 100% terenu województwa lubelskiego, opracowanie baz BDOT500, GESUT i EMUiA. Przewiduje się uruchomienie nowych e-usług oraz zakup sprzętu i oprogramowania. Najwięcej środków pochłoną prace geodezyjne, będzie to prawie 159 mln zł przeznaczonych na utworzenie i modernizację baz danych: EGiB (modernizacja ewidencji gruntów i budynków), GESUT, BDOT500 oraz EMUiA.
Projekt pozwoli znacząco zwiększyć zakres świadczonych e-usług z dziedziny geodezji i kartografii, z których z powodzeniem będą mogli korzystać mieszkańcy, przedsiębiorcy oraz instytucje publiczne. Już niedługo siedząc wygodnie w domu, za pośrednictwem Internetu, bez konieczności wychodzenia z domu będzie można załatwić wiele spraw z zakresu geodezji.
Projekt „e-Geodezja II – uzupełnienie cyfrowego zasobu geodezyjnego województwa lubelskiego” współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie 2.1 Cyfrowe Lubelskie. Całkowita wartość projektu to 189 000 000 zł, z czego 111 223 200 zł stanowi dofinansowanie pochodzące ze środków Unii Europejskiej, a 58 150 324,91 zł ze środków Budżetu Państwa.
#FEFundusze Europejskie dla Lubelskiego #FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie