Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta

Spotkanie

14 marca br. w przeddzień Międzynarodowego Dnia Konsumenta w Zespole Szkół Nr 1 w Łukowie odbyło się spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta, Panią Sylwią Piszcz – Kędziorą. Spotkanie to miało na celu podniesienie świadomości  uczniów klasy 2Tia i 3 Ts na temat ich praw jako konsumentów oraz zachęcenie ich do podejmowania rozważnych i przemyślanych decyzji zakupowych.

Międzynarodowy Dzień Konsumenta, obchodzony 15 marca, to czas, kiedy na całym świecie podkreśla się znaczenie ochrony praw konsumentów oraz edukacji na rzecz świadomej konsumpcji. W naszej szkole postanowiliśmy uczcić ten dzień poprzez zorganizowanie spotkania z ekspertem w dziedzinie praw konsumenta.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji podczas której Pani Rzecznik omówiła podstawowe prawa konsumenta, zwracając uwagę, że wszyscy w życiu codziennym jesteśmy konsumentami. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie mają prawa w przypadku zakupu wadliwego produktu, fałszywej reklamy czy nieuczciwych praktyk handlowych. Uczestnicy spotkania zostali zachęceni do krytycznego myślenia podczas dokonywania zakupów przez Internet i wnikliwego czytania umów. Mieli także możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami zakupowymi.

Wszystkie te informacje były podane w sposób przystępny i zrozumiały dla młodzieży, co pozwoliło im lepiej zrozumieć swoje prawa.

Organizator spotkania – p. Beata Kuczyńska