RANKING ZPP: JESTEŚMY WŚRÓD NAJLEPSZYCH

Ranking

Miło nam poinformować, że Powiat Łukowski uplasował się na dwudziestym miejscu prestiżowego OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU POWIATÓW I MIAST NA PRAWACH POWIATU 2023. Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.

Ranking prowadzony jest w podziale na cztery kategorie jednostek samorządu terytorialnego:

• powiaty do 60 tys. mieszkańców;
  • powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców;
  • powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców;
  • miasta na prawach powiatu.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w siedmiu grupach tematycznych takich jak:

• ROZWÓJ I FUNDUSZE,
  • POLITYKA SPOŁECZNA I ZDROWOTNA,
  • EDUKACJA, KULTURA I SPORT,
  • SAMORZĄD NA RZECZ MIESZKAŃCÓW,
  • DZIAŁANIA KRAJOWE I MIĘDZYNARODOWE,
  • DZIAŁANIA EKOENRGETYCZNE I PROEKOLOGICZNE,
  • DZIAŁANIA PROMOCYJNE.

Ranking dostępny jest na stronie: http://ranking.zpp.pl/index.php?action=ranking&ctl=ranking\Main&id=2&edition=107