Julia Linkiewicz najlepszą juniorką w Memoriale Kowalczyka

Memoriał Kowalczyka

W Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie już po raz 15 został zorganizowany Międzynarodowy Memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów, trenera i wychowawcy, który zmarł w 1998 r.

42 juniorki i 59 juniorów od 11 do 20 lat z 13 klubów województwa podlaskiego, łódzkiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego stawiło się na starcie by walczyć o medale w kategoriach wagowych oraz o puchary i nagrody w kat. open do 15, 17 i 20 lat (wg tabeli Sinclaira).

Najlepszą młodziczką (do lat 15) została reprezentantka Wisły Puławy, Julia Zawisza gromadząc 150,8 pkt. Najlepszym młodzikiem, reprezentant Husarii Lubraniec Oskar Leśniewski, który wywalczył 284,2 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Krystian Śledż z Olimpijczyka Łuków (265,3pkt.). Pośród juniorek młodszych, z fantastycznym wynikiem 232,7 pkt, bezkonkurencyjna okazała się przedstawicielka Klimat Łapy Julia Choińska. Tuż za nią reprezentantka gospodarzy, wicemistrzyni Europy z 2022 roku, Andżelika Młynarczyk ( 225,9 pkt.). Najlepszym 17-latkiem Oliver Jabkiewicz (GCK Kobylany) gromadząc 350,2 pkt.

W najstarszej grupie wiekowej do lat 20 zwyciężyła łukowianka Julia Linkiewicz gromadząc 181,8 pkt. Z wynikiem 348,5 pkt. najlepszym juniorem okazał się Dawid Majsy, który na co dzień reprezentuje LKS Dobryszyce.

Poza konkursem “na technikę” wystartowało czworo zawodników Olimpijczyka – Lena Śledź, Lena Olender, Marcel Sosnowski i Leon Chlebiecki.

Z Łukowa z klubu Olimpijczyk Łuków wystartowało 14 osób:

• na technikę: Lena Śledź, Lena Olender, Marcel Sosnowski i Leon Chlebiecki
  • U15: Krystian Śledź i Rafał Łobejko
  • U17: Andżelika Młynarczyk, Julia Ognik, Alicja Górka, Błażej Borkowski i Piotr Zachoszcz
  • U20: Oliwia Markiewicz, Julia Linkiewicz i Kacper Nowosielski

Julia Linkiewicz, Andżelika Młynarczyk, Oliwia Markiewicz, Piotr Zachoszcz, Rafał Łobejko i Błażej Borkowski zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych. Julia Ognik, Alicja Górka i Krystian Śledż wywalczyli srebrne medale.

Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej i Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Łukowski Dariusz Szustek.

Organizatorzy dziękują za wsparcie Powiatowi Łukowskiemu, Gminie Łuków, firmom Overis, Eco Harpoon Recycling i Elbud oraz Łukowskiemu Ośrodkowi Kultury i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Łukowie.

Informacja: Olimpijczyk Łuków