Podpisanie umów na zadania inwestycyjne na jedenastu odcinkach dróg powiatowych

W  dniu dzisiejszym, tj. 12 sierpnia 2024 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łukowie odbyło się oficjalne podpisanie umów na zadania inwestycyjne na jedenastu odcinkach dróg powiatowych. W imieniu Zarządu Powiatu Łukowskiego umowy podpisali: Starosta Łukowski Pan Dariusz Szustek oraz Wicestarosta Pan Janusz Kozioł, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Pani Moniki Wodyk – Netczuk, w obecności Członków Zarządu Powiatu Pana Jerzego Kędry i Pana Sławomira Rzymowskiego oraz przedstawicieli samorządów z terenu Powiatu Łukowskiego. W ramach zadania pod nazwą „Przebudowa i modernizacja odcinków wybranych dróg powiatowych na terenie powiatu łukowskiego” wykonana zostanie m.in. przebudowa i wymiana nawierzchni w: Stoczku Łukowskim, Okrzei, Gręzówce, Jakuszach, Helenowie, Lipniaku, Suchocinie, Strzyżewie, Krzywdzie, a także na ul. Wójtostwo w Łukowie. Inwestycje wykonywać będą trzy firmy: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Drogowych S.A. i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych INŻYNIERA S.A. z Łukowa, a także Zakład Robót Drogowych i Budowlanych MARKOP ze Szczygłów Górnych. Na realizację tego szerokiego zadania Zarząd Powiatu Łukowskiego otrzymał dofinansowanie w kwocie 8 098 728,49 złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych, co stanowi 95% ostatecznej wartości inwestycji.

Szczegółowa lista inwestycji realizowanych w ramach zadania „Przebudowa i modernizacja odcinków wybranych dróg powiatowych na terenie powiatu łukowskiego”:

1. Wymiana nawierzchni drogi powiatowej nr 1304L w miejscowości Stoczek Łukowski na odcinku 340 m od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 803 do granicy miasta Stoczek Łukowski;
  2. Przebudowa i wymiana nawierzchni drogi powiatowej nr 1345L w m. Okrzeja na odcinku 452 m;
  3. Przebudowa drogi powiatowej nr 1312L od KM 18+520 do KM 19+520 w m. Gręzówka, w zakresie budowy drogi dla pieszych z elementami odwodnienia;
  4. Rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej nr 1202L ul. Wójtostwo w Łukowie na odcinku 1 km;
  5. Przebudowa drogi powiatowej nr 1317L w miejscowości Jakusze;
  6. Wymiana nawierzchni drogi powiatowej nr 1361L Helenów – Ferdynandów na odcinku o długości 1150m;
  7. Przebudowa drogi powiatowej nr 1338L w m. Lipniak w zakresie budowy opasek o łącznej długości 840m z elementami odwodnienia;
  8. Wymiana nawierzchni drogi powiatowej nr 1319L w m. Suchocin w KM 0+004 do 1+004;
  9. Przebudowa drogi powiatowej nr 1318L w m. Strzyżew w KM 8+292 do 8+618;
  10. Przebudowa drogi powiatowej nr 1345L w KM 0+017 do 0+308 w zakresie budowy opaski lewostronnej na odcinku o dł. 291m;
  11. Przebudowa drogi powiatowej nr 1351L w m. Krzywda w KM 5+763 do 6+266 w zakresie budowy opaski prawostronnej na odcinku o dł. 503m wraz z elementami odwodnienia.