Po raz kolejny Powiat Łukowski liderem funduszy zewnętrznych

Po raz drugi z rzędu, z wielką dumą i radością, możemy pochwalić się zajęciem III miejsca w ogólnokrajowym rankingu “Lider w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych” w kategorii powiatów organizowanym przez Forum Miasteczek Polskich.

W latach 2021-2022 nasz Powiat pozyskał 100 059 633 zł środków zewnętrznych, z tego środki zagraniczne –  14 592 311,97 zł oraz krajowe 85 467 321,03 zł.

Forum Miasteczek Polskich odbyło się  w dniach 20-21 września 2023 r. w Warszawie. Dwudniowe spotkanie samorządowców, przedstawicieli administracji państwowej oraz biznesu miało na celu wymianę doświadczeń i pomysłów by lepiej współdziałać na rzecz budowania kapitału społecznego i gospodarczej konkurencyjności swoich małych ojczyzn. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Włodzimierz Tomaszewski – Minister ds. Rozwoju Samorządowego, Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Royal Danish Embassy Warsaw.