Oskar Dudziński w Kadrze Narodowej

Oskar Dudziński – zawodnik sekcji kickboxingu KSW Łuków został powołanych do Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu w kategorii kadetów starszych (13-15 lat) w formule light contact. Podopieczny trenera Zenona Pawlikowskiego w tym roku uzyskał wspaniałą formę. Na początku roku w Ciechocinku wygrał turniej selekcyjny młodzików do kadry narodowej na mistrzostwa Europy w boksie. W maju zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule kick light, które odbyły się w Wołoszewicach k. Leszna, a w czerwcu był najlepszy w formule light contact w Bałtowie. W sumie w tym roku na zawodach tej rangi wygrał już ponad 10 walk w kickboxingu i w boksie, nie odnosząc żadnej porażki. Powołanie do kadry light contact prowadzonej przez trener Agnieszkę Turchan  oznacza, że łukowianin będzie przygotowywał się do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Czarnogórze. Już w lipcu w Węgrowie odbędzie się pierwsze zgrupowanie nowej kadry.

• Daria Ściślicka-42 kg

W 2020 roku pomimo trudności związanych z pandemią  powołani do kadry łukowianie odnieśli szereg sukcesów. Marta Pawlikowska zdobyła srebrny medal Pucharu Świata w Dublinie i srebrny medal mistrzostw kraju, Natalia Zarzycka, Amelia Wasilewska i Maciej Mościcki zdobyli złote medale Mistrzostw Polski, a Bartosz Prusinowski zdobył srebrny medal w mistrzostwach kraju. Wszyscy zawodnicy są podopiecznymi trenera Zenona Pawlikowskiego. Juniorzy (Pawlikowska, Zarzycka, Prusinowski i Mościcki) są uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie, zaś kadetka Amelia Wasilewska uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie.

Analizując  powołania naszych  zawodników do kadry narodowej nasuwa się wniosek, że aktualnie trzon klubu KSW Łuków stanowią juniorzy czyli zawodnicy w wieku 17-18 lat, zaś ich specjalnością jest walka w ringu w formule full contact. Wszyscy łukowscy kadrowicze to wielokrotni medaliści mistrzostw kraju, każdy z nich trenuje kickboxing przynajmniej 5 lat – Zenon Pawlikowski.

Informacja: Zenon Pawlikowski