Olimpijczyk Łuków wicemistrzem Wojewódzkiej Ligi Juniorów

W zakończonym w niedzielę w Biłgoraju Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów wystartowało 8 reprezentantów Olimpijczyka Łuków. Równocześnie z tym turniejem odbyła się ostatnia runda Wojewódzkiej Ligi Juniorów, gdzie łukowianie wywalczyli srebrny medal i tytuł Wicemistrzów Województwa Lubelskiego.

Ligę wygrał Agros Zamość, a na trzecim miejscu uplasowała się Wisła Puławy. Indywidualnie w turnieju najlepiej zaprezentował się Błażej Borkowski, który zwyciężył w swojej kat. do 61 kg., a w klasyfikacji OPEN młodzików wywalczył drugie miejsce. W zawodach wystąpiło 41 kobiet i 55 mężczyzn.

W całych rozgrywkach ligi (4 rundy) w zespole Olimpijczyka wystąpili:

• Julia Linkiewicz
  • Andżelika Młynarczyk
  • Oliwia Markiewicz
  • Patrycja Domańska
  • Błażej Borkowski
  • Piotr Zachoszcz
  • Krzysztof Majek
  • Kacper Nowosielski

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu firmy OVERIS i dotacji z Powiatu Łukowskiego i Miasta Łuków.

Informacja: Robert Dołęga – Olimpijczyk Łuków