Oficjalne zakończenie inwestycji powiatowej na terenie Miasta Łuków

Otwarcie inwestycji drogowej

Uroczyste otwarcie i poświęcenie drogi powiatowej 1375L na odcinku ul. Wojska Polskiego, ul. Popiełuszki, ul. Przemysłowej oraz dwóch skrzyżowań typu rondo na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z ul. Ks. Brzóski oraz skrzyżowanie ul. Przemysłowej z ul. Międzyrzecką odbyło się w dniu 7 grudnia br.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Łukowski dofinansowania w wysokości 14 220 378,48 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera, Zarząd Powiatu Łukowskiego na czele ze Starostą Łukowskim Dariuszem Szustkiem, Dyrektor Marcin Zieliński reprezentant przedsiębiorstwa STRABAG – wykonawca zadania, radni Powiatu Łukowskiego, samorządowcy z miasta i gminy Łuków.

Poświęcenia inwestycji dokonał ks. Kanonik Krzysztof Stepczuk – proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W ramach inwestycji wykonano:

• Przebudowę najstarszego odcinka obwodnicy – Al. Wojska Polskiego. Została wykonana Nowa nawierzchnia bitumiczna na nieco ponad kilometrowym odcinku.
  • przebudowę ul. ks. J. Popiełuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z Al. Kościuszki. W jej ramach zostały wykonane m.in. roboty rozbiórkowe, wybudowana została kanalizacja deszczowa, wykonana została nowa podbudowa i ułożona nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego, jezdnia została poszerzona do 10 m, na jezdni zostały wyznaczone dwa pasy o szer. 3,50 m do ruchu pojazdów oraz dwa skrajne pasy rowerowe o szerokości 1,50 m każdy, wykonane zostały nowe chodniki dla pieszych i zatoka postojowa;
  • przebudowę skrzyżowania ul. Ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Przemysłowej i Al. Kościuszki (rondo im. Fryderyka Koziarza);
  • przebudowę ul. Przemysłowej. W jej ramach zostały wykonane m.in. roboty rozbiórkowe, wykonana została nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego, jezdnia została poszerzona do 10 m, na jezdni wyznaczono dwa pasy o szer. 3,50 m do ruchu pojazdów oraz dwa skrajne pasy rowerowe o szerokości 1,50 m każdy, wykonane zostały nowe chodniki dla pieszych;
  • przebudowę skrzyżowania ul. Przemysłowej z ul. Ks. Brzóski – w miejscu tym powstało skrzyżowanie o ruchu okrężnym;
  • przebudowę skrzyżowania drogi powiatowej z drogą wojewódzką nr 806 (skrzyżowanie ul. Przemysłowej z ul. Międzyrzecką) – w ramach przebudowy powstało skrzyżowanie o ruchu okrężnym z rondem najazdowym.