Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Olimpiada

W Biłgoraju w dniach 4-7 lipca odbyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich – Lubelskie 2024. Zawody są także Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wzięła udział ośmioosobowa reprezentacja Olimpijczyka Łuków. Był to niezwykle udany dla nich występ. Andżelika Młynarczyk została mistrzynią Polski w kat. 55 kg, a Julia Ognik w kategorii wagowej do 59 kg zajęła trzecie miejsce. Błażej Borkowski w kat. do 67 kg wywalczył trzeci w swojej karierze tytuł mistrza Polski, a Piotr Zachoszcz osiągnął swój życiowy sukces zdobywając brązowy medal w kat. do 89 kg.

Wśród pań wystartowała jeszcze Alicja Górka w kat. +81 kg, która zajęła 5 miejsce oraz Amelia Śledź, ósma w grupie do 71 kg. Dwaj debiutanci: Filip Królikowski i Adrian Chudek w swoich kategoriach wagowych wywalczyli kolejno 12 i 13 miejsce.

W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk Łuków z 55 pkt. zajął bardzo wysokie trzecie miejsce, powtarzając sukces sprzed roku. Sklasyfikowanych 53 kluby z całej Polski. Medal Piotra Zachoszcza był 50-tym krążkiem mistrzostw Polski wywalczonym w karierze trenerskiej Roberta Dołęgi.

Pełne wyniki: /TUTAJ/

Informacja: Robert Dołęga – Olimpijczyk Łuków