Oficjalne zakończenie przebudowy drogi powiatowej

Oficjalne zakończenie przebudowy drogi

8 września  br. w Świderkach odbyło się oficjalne zakończenie przebudowy drogi powiatowej Zofibór – Wólka Domaszewska – Sarnów – Wesołówka. W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm Krzysztof Głuchowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Jan Kanthak, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Bartłomiej Bałaban,  radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Ryszard Szczygieł, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jacek Krzyszczak,  Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Członek Zarządu Powiatu Władysław Karaś, Skarbnik Powiatu – Monika Wodyk – Netczuk, Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec, Radna Powiatu Łukowskiego Danuta Bosek, Wicedyrektor ds. Inwestycji w SP ZOZ w Łukowie Dariusz Orzeł, Radni Gminy Wojcieszków, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wojcieszkowa Dariusz Latoch, przedstawiciele KGW oraz OSP, mieszkańcy okolicznych miejscowości, zaproszeni goście. Uroczystość prowadził Radny Powiatu Łukowskiego Bartłomiej Bryk. Poświęcenia inwestycji dokonali: Ksiądz Jarosław Czech – Proboszcz Parafii Świętej Zofii w Zofiborze.

Zakończona przez Powiat Łukowski w 2022 roku inwestycja obejmowała przebudowę drogi powiatowej relacji Zofibór – Wólka Domaszewska – Świderki – Sarnów – Wesołówka.

W ramach zrealizowanej inwestycji przebudowanych zostało ponad 6 kilometrów drogi powiatowej w zakresie m. in. poszerzenia jezdni, przebudowy istniejących oraz budowy nowych chodników dla pieszych, ulepszenia poboczy, poprawy równości nawierzchni, a także poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Roboty te zostały wykonane przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Łukowie przy udziale lokalnych podwykonawców. Całość wartości inwestycji wyniosła 7 milionów 250 tysięcy złotych. W kwocie tej znalazło się ponad 4 miliony 300 tysięcy złotych pozyskanych przez władze Powiatu Łukowskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.