Obchody 100-lecie powstania Polskiego Czerwonego Krzyża w Łukowie

W dniu 9 maja 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża oraz nadania i poświecenia Sztandaru dla Oddziału Rejonowego PCK w Łukowie.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 16.00 Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie przy udziale pocztów sztandarowych szkół z  terenu Powiatu Łukowskiego, podczas której odbyło się nadanie i  poświęcenie Sztandaru Oddziału Rejonowego PCK w Łukowie. Dalsza część uroczystości odbyła się na Placu Narutowicza oraz przy Pomniku Świętego Jana Pawła II, gdzie nastąpiło posadzenie i poświecenie Dębu, upamiętniający setną rocznicę powstania PCK. Podsumowanie działalności Polskiego Czerwonego Krzyża odbyło się w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II Starostwa Powiatowego w Łukowie, podczas której dokonano wbicia gwoździ przez Fundatorów Sztandaru, Członków i Sympatyków PCK oraz Członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej Oddziału Rejonowego PCK w Łukowie w tablicę pamiątkową. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Powiatu Łukowskiego Przewodniczący Rady Powiatu Karol Ciołek, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Członek Zarządu Powiatu Władysław Mika oraz Skarbnik Powiatu Monika Wodyk – Netczuk. Organizatorami uroczystości był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Łukowie.

W załączeniu GALERIA