Natalia Zarzycka na podium Mistrzostw Europy

Natalia Zarzycka na podium Mistrzostw Europy

W dniach od 5 do 14  listopada w Budvie (Czarnogóra) odbyły się Mistrzostwa Europy WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) kadetów i juniorów. W zawodach wzięło udział 1128 zawodników z 39 państw, w tym ponad 100 – osobowa reprezentacja Polski.

W klasyfikacji medalowej Polacy zdobyli 4 miejsce za Rosją, Bułgaria i Węgrami.  Jeden z medali – brązowy zdobyła łukowianka  Natalia Zarzycka. Walczyła w formule full contact w kategorii do 48 kg. W półfinale uległa Rosjance, która finalnie zdobyła złoty medal. Natalia  to osiemnastoletnia łukowianka, która uczęszcza  do III-ej klasy  IV LO w Łukowie. Na co dzień trenuje pod okiem trenera Zenona Pawlikowskiego w sekcji kickboxingu KSW Łuków i sekcji pięściarskiej ŁKS Orlęta Łuków. Jest wielokrotną reprezentantką kraju, wielokrotną  medalistką mistrzostw kraju w kickboxingu oraz brązową medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. W Budvie Natalia odniosła swój życiowy sukces. We wcześniejszych startach nie udało jej się zdobyć medalu (w 2017 roku w Skopje (Macedonia), w 2018  roku w Lido di Jesolo (Włochy) i w  2019 roku w Gyor (Węgry).

W historii kickboxingu w naszym mieście  łukowscy zawodnicy zdobyli 12 medali w mistrzostwach świata i Europy WAKO tj. w 1992 r. Artur Wierzchowski- brąz, w 2009 r. Anna Maksim- złoto i brąz, w 2011 r. Agnieszka Osial -brąz, w 2011 r. Agnieszka Osial – brąz, w 2014 r. i 2016 r. Marta Pawlikowska – dwa brązowe medale, w 2017 r. Amelia Wasilewska – brąz, w 2018 r. Marta Pawlikowska-srebro, a Maciej Mościcki brąz, w 2019 r. Marta Pawlikowska- złoto, w 2021 roku Natalia Zarzycka- brąz.

W tegorocznych  mistrzostwach kontynentu był jeszcze jeden łukowski akcent. Otóż jednym z trenerów kadry narodowej był nasz szkoleniowiec Zenon Pawlikowski. Podopieczni trenerów Agnieszki Turchan i Zenona Pawlikowskiego zdobyli 6 brązowych medali w formule light kontact kadetów.

 

Informacja: Zenon Pawlikowski