Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w podnoszeniu ciężarów

Mistrzostwa

W Ciechanowie odbyły się 31. Mistrzostwa Polski Kobiet i 94. Mistrzostwa Polski Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów, gdzie Andżelika Młynarczyk i Łukasz Ławecki wywalczyli brązowe medale, Błażej Borkowski zajął czwarte miejsce, a debiutantka Julia Ognik była dziewiąta. Andżelika Młynarczyk wystąpiła w kat. 55 kg, w rwaniu zaliczyła 71 kg, w podrzucie 89, co w dwuboju dało 160 kg. Był to drugi medal z tej imprezy aktualnej mistrzyni Polski juniorek młodszych. Srebrny medal wywalczyła w 2022 w kat. 49 kg. Łukasz Ławecki po raz piąty stanął na podium mistrzostw Polski seniorów. Tym razem wystartował w kat. 89 kg i z wynikiem 302 kg w dwuboju sięgnął po brązowy medal. Ubiegłoroczny wicemistrz Polski seniorów w kat. 61 kg Błażej Borkowski, po zmianie kat. wagowej na 67, zajął 4 miejsce zdobywając w rwaniu tzw. “mały” brązowy medal. W tych zawodach Błażej ustanowił 5 nowych rekordów życiowych. Dzięki temu występowi trafił do reprezentacji naszego kraju i wystąpi w Mistrzostwach Unii Europejskiej w Bukareszcie. Julia Ognik, zaledwie 16-latka w swoim debiucie w MP Seniorek w kat. 59 kg zajęła 9 miejsce z wynikiem 125 kg (rwanie 55 i podrzut 70 kg). Olimpijczyk Łuków w klasyfikacji klubowej zajął wysokie 10 m. Lubelskie wygrało w klasyfikacji wojewódzkiej.