Memoriał Wacława Czuraka w podnoszeniu ciężarów

Ponad 100 zawodniczek i zawodników z woj. lubelskiego rywalizowało w Piotrowicach w zawodach o Puchar Starosty Lubelskiego i Memoriale Wacława Czuraka w podnoszeniu ciężarów. W imprezie wystąpili reprezentanci miasta Łuków z dwóch klubów – Orląt i Olimpijczyka.

W kat. wiekowej U17 I m. zajęła Zuzanna Majek, która z wynikiem 51 kg w dwuboju zwyciężyła w kat. 45 kg. W kat. 55 kg chłopców I m. zajął Mateusz Kucharzak, który w rwaniu zaliczał kolejno: 50 55 57, zaś w podrzucie: 65 70 72kg (wszyscy Orlęta Łuków).

Klub Olimpijczyka reprezentowali:

– w kat. wiekowej U15 (kat. 55 kg) I m. zajęła Julia Linkiewicz.

W rwaniu zaliczając kolejno: 30✔ 33✔ 35✔.

Zaś w podrzucie: 43✔ 46✔ 48✔.

Julia zajęła także 2 m. w kat. OPEN (bez podziału na kat. wagowe). W tej samej grupie wiekowej wśród chłopców III m. w kat. do 67 kg zajął Kacper Masierak, który w dwuboju udźwignął 79 kg. W kat. U17 I m. wywalczył Kacper Grabowski, który z wynikiem 196 kg wygrał rywalizację w kat. do 89 kg.

Pełne wyniki:

Źródło: Robert Dołęga