„ Medyk” na Mistrzostwach Polski szkół średnich

medyk

W dniach 10-12 czerwca odbyły się w Drzonkowie – Zielona Góra ogólnopolskie zawody w tenisie stołowym drużynowym szkół średnich.

Województwo lubelskie reprezentowało IV LO Łuków w składzie: Mateusz Ponikowski  oraz  Mateusz Celiński – uczniowie klasy 4 A. Podopieczni Rafała Słodkowskiego mieli możliwość gry z najlepszymi szkołami w Polsce. Po porażkach w rozgrywkach grupowych została walka o miejsca 11-18, w której chłopcy okazali się bezkonkurencyjni, pokonując drużyny z Kalisza i Włoszczowej, a w meczu o 11. miejsce wygrali 3:1 z liceum z Piaseczna.

Podczas pobytu drużyna mogła trenować pod czujnym okiem wielokrotnego mistrza kraju, medalisty Mistrzostw Europy oraz olimpijczyka Lucjana Błaszczyka.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Łukowie, któremu bardzo serdecznie dziękuje drużyna IV LO Łuków wraz z opiekunem.

Informacja: IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie