Medaliści Mistrzostw Świata w kickboxingu

Medaliści Mistrzostw Świata w kickboxingu

W dniach od 15 do 22 września 2018 roku w Lido di Jesolo (Włochy) odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w kickboxingu.

W turnieju wystartowali  podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący łukowską sekcję kickboxingu KSW Łuków – klub działający w ramach  Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” przy OSiR w Łukowie.

Najlepiej wypadła Marta Pawlikowska, która zdobyła srebrny medal w kategorii do 48 kg juniorów w formule full contact. Full contact to walka ciągła rozgrywana w ringu, w której ciosy i kopnięcia zadawane są z pełną siłą. W tej  formule w kategorii do 81 kg juniorów brązowy medal wywalczył Maciej Mościcki. Marta Pawlikowska i Maciej Mościcki najważniejsze pojedynki przegrali z Rosjanami. Również z Rosjanką przegrała pojedynek o wejście do strefy medalowej Natalia Zarzycka (kadet starszy, light contact do 42 kg), która zajęła miejsce 5-8. Light contact to walka ciągła rozgrywana na planszy (macie), w której ciosy i kopnięcia zadawane są z ograniczoną siłą.

Pozostali łukowianie odpadli w walkach eliminacyjnych tj. Amelia Wasilewska przegrała z Niemką, Martyna Czerepińska z Węgierką, Dorian Siekierzyński z zawodnikiem z RPA, a Bartosz Prusinowski z Grekiem.

W zawodach duży sukces odniósł Zenon Pawlikowski. Łukowski szkoleniowiec pełnił funkcję trenera Kadry Narodowej w formule light contact kadetów. Prowadzeni przez niego zawodnicy zdobyli 6 medali (jeden srebrny i pięć brązowych), co jest znakomitym wynikiem w porównaniu do rezultatów odniesionych na poprzednich mistrzostwach świata w Dublinie w 2016 roku (3 medale – jeden srebrny i dwa brązowe).

Historia – Medale Łukowian w mistrzostwach świata przedstawiają się następująco:

– rok 2012- Bratysława (Słowacja)- brązowy medal Agnieszka Osial- junior
– rok 2014 – Rimini ( Włochy) – brązowy medal – Marta Pawlikowska – kadet młodszy
– rok 2016- Dublin (Irlandia) – brązowy medal – Marta Pawlikowska – kadet starszy
– rok 2018 – Lido di Jesolo (Włochy) – srebrny medal – Marta Pawlikowska – junior, – brązowy medal – Maciej Mościcki – junior