Łukasz Ławecki z Pucharem Roztocza

Podczas Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Roztocza i Memoriału Tadeusza Skąmskiego w podnoszeniu ciężarów w Zamościu nie miał sobie równych Łukasz Ławecki (ŁKS Orlęta Łuków) w kat. do 89 kg.

W rwaniu 26-latek zaliczył 135 kg, a w podrzucie 165 i z najlepszym wynikiem w tym sezonie w dwuboju (300 kg) zwyciężył również w kategorii OPEN. Za 4 tygodnie najważniejsza impreza sezonu Mistrzostwa Polski Seniorów

Z łukowskich Orląt w zawodach wystąpiły jeszcze dwie zawodniczki- Andżelika Młynarczyk i Oliwia Markiewicz.

Andżelika zwyciężyła w kategorii wagowej do 49 kg, a Oliwia w tej samej grupie zajęła 3 miejsce.

Julia Linkiewicz, z drugiego łukowskiego klubu sztangistów Olimpijczyka, zwyciężyła w kat. wagowej do 64 kg. W rwaniu osiągnęła wynik 50 kg, zaś w podrzucie ustanowiła rekord życiowy, który od soboty wynosi 65 kg. To o 3 kg więcej niż tydzień temu w Nowym Tomyślu, gdzie sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Polski młodziczek.

Robert Dołęga – jestem bardzo zadowolony ze wszystkich startujących. Każdy chciał pokazać się jak najlepiej. Wróciliśmy z Zamościa z trzema złotymi medalami i jednym brązowym, a Łukasz został najlepszym zawodnikiem imprezy. Życzyłbym sobie zawsze takiego występu moich podopiecznych. Brawa dla Łukasza, Julki, Andżeliki i Oliwki.

Informacja: Robert Dołęga