Informacja o II sesji Rady Powiatu Łukowskiego

Rada Powiatu Łukowskiego

W dniu 10 grudnia 2018 r. o godz. 11:00 w sali konferencyjnej
im. Jana Pawła II w Łukowie odbyła się II sesja Rady Powiatu Łukowskiego.

Rada Powiatu podjęła następujące uchwały:

• w sprawie uchwalenia regulaminu wyboru Komisji Skrutacyjnej na sesji Rady Powiatu Łukowskiego w dniu 10 grudnia 2018 r.
  • w sprawie określenia składu i powołania Komisji Skrutacyjnej ds. przeprowadzania głosowań na II sesji VI kadencji Rady Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie ustalenia liczby członków Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie powołania członków Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie wyboru Zastępcy Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie wyboru Sekretarza Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie ustalenia liczby członków stałych komisji Rady Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie powołania Komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu Rady Powiatu Łukowskiego oraz wyboru jej przewodniczącego.
  • w sprawie powołania Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Łukowskiego oraz wyboru jej przewodniczącego.
  • w sprawie powołania Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Łukowskiego oraz wyboru jej przewodniczącego.
  • w sprawie powołania Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Spraw Społecznych Rady Powiatu Łukowskiego oraz wyboru jej przewodniczącego.
  • w sprawie powołania Komisji Infrastruktury Technicznej Rady Powiatu Łukowskiego oraz wyboru jej przewodniczącego.
  • w sprawie delegowania radnych do składu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.
  • w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia miesięcznego Przewodniczącego Zarządu Powiatu Łukowskiego – Starosty Łukowskiego.
  • w sprawie rozpatrzenia skargi Prokuratora Rejonowego w Łukowie na Uchwałę Nr XXVII/228/2017 Rady Powiatu Łukowskiego z dnia 30 października 2017 r. w sprawie ustalenia na 2018 rok wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi, przechowywanie pojazdu na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów związanych z dyspozycją usunięcia pojazdu z drogi w przypadku odstąpienia od usunięcia.
  • w sprawie udzielenia pełnomocnictwa do reprezentowania Rady Powiatu Łukowskiego w sprawie skargi Prokuratora Rejonowego w Łukowie na Uchwałę Nr XXVII/228/2017 Rady Powiatu Łukowskiego z dnia 30 października 2017 r. w sprawie ustalenia na 2018 rok wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi, przechowywanie pojazdu na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów związanych z dyspozycją usunięcia pojazdu z drogi w przypadku odstąpienia od usunięcia.
  • uchwała o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie przyjęcia przez Powiat Łukowski zadania z zakresu administracji rządowej.
  • w sprawie powołania Rady Muzeum Regionalnego w Łukowie.
  • w sprawie powołania Rady Muzeum przy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
  • w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2018 r.
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.

Podczas sesji miało miejsce:

• Złożenie ślubowania przez radnego Krzysztofa Gajowego.
  • Złożenie gratulacji dla pana Sławomira Skwarka Posła na Sejm RP.
  • Złożenie gratulacji dla pana Ryszarda Szczygła Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Wyniki głosowań z II sesji Rady Powiatu Łukowskiego

Przewodniczący Rady