I LO w Łukowie czwarte w województwie

I LO wygrywa

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie na czwartym miejscu zakończyli wojewódzki finał turnieju motoryzacyjnego w Chełmie.

Drużyna z I LO w składzie: Szymon Gałach, Paweł Grochowski oraz Marcin Panasz uplasowała się tuż za podium konkursu, minimalnie przegrywając z drużyną z Zamościa. W XXVI Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego reprezentanci naszego powiatu bardzo dobrze poradzili sobie z jazdą motorowerem  zajmując drugie miejsce oraz z udzielaniem pierwszej pomocy – trzecie miejsce. Nieco gorsze wyniki  jazdy samochodem z talerzem Stewarta oraz  testów z przepisów ruchu drogowego nie wystarczyły na podium.

W imieniu Wojewody Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty za zajęcie IV miejsca puchar uczniom wręczył Arkadiusz Kwieciński – dyrektor Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty  w Lublinie. Paweł Tymosz, opiekun drużyny – „Serdecznie dziękuję chłopcom za ogrom pracy i zaangażowanie, które wkładali w  ostatnich miesiącach przygotowując się do zawodów powiatowych i wojewódzkich. Zawody stały na wysokim poziomie. Do ostatniej konkurencji ważyły się losy miejsc na podium. Wszyscy czujemy ogromny zawód, ale wierzę, że doświadczenie zdobyte w tych zawodach zaprocentuje  w przyszłorocznej edycji turnieju. ”

Informacja: I LO im. T. Kościuszki w Łukowie