Finał powiatowy w piłce ręcznej dziewcząt

W Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie 26 marca 2019r. obył się Finału Powiatu Łukowskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt szkół podstawowych w kategorii IMS. Organizatorem zawodów był PSZS w Łukowie. W kategorii dziewcząt rywalizowało 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W wyniku losowania utworzono następujące grupy:

GR A

SP 1 Łuków, SP 5 Łuków, SP Czerśl, SP Zalesie

GR B

SP 2 Łuków, SP Stanin, SP Huta Dąbrowa

Mecze w grupach zostały przeprowadzone systemem gry ,,każdy z każdym” Zwycięzcy grup zagrali o I miejsce, zespoły z II miejsc grały o trzecie. Rywalizacja w grupach wyglądała następująco:

GR A                                                                    GR B

SP 1 Łuków –  SP 5 Łuków  22 : 4                      SP 2 Łuków – SP Stanin              23 : 6

SP Czerśl – SP Zalesie            5 : 13                    SP Stanin – SP Huta Dąbrowa       8 : 6

SP 1 Łuków – SP Czerśl        22 : 5                     SP Huta Dąbrowa – SP 2 Łuków   4 : 26

SP 5 Łuków – SP Zalesie      13 : 10

SP 1 Łuków – SP Zalesie      20 : 7

SP 5 Łuków – SP Czerśl       15 : 8

Kolejność końcowa w grupach:

GR A: SP 1 Łuków, SP 5 Łuków, SP Zalesie, SP Czerśl

GR B: SP 2 Łuków, SP Stanin, SP Huta Dąbrowa

W meczu o I miejsce spotkały się zespoły:

SP 1 Łuków – SP 2 Łuków  12 : 16

W meczu o III miejsce spotkały się zespoły:

SP 5 Łuków – SP Stanin  17 : 4

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1. SP 2 Łuków  – OP. JERZY KOŻUCH
  2. SP 1 Łuków – OP. JOLANTA SUCHODOLSKA
  3. SP 5 Łuków – OP. AGNIESZKA SAPIERZYŃSKA
  4. SP Stanin – OP. BOŻENA SKWAREK
  5. SP Zalesie – OP. GRZEGORZ RYCHTA
  6. SP Huta Dąbrowa – OP. GRZEGORZ CZERNIEC
  7. SP Czerśl – OP. ANNA CIOŁEK

Drużyny które zajęły miejsca I-III otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Pozostałe zespoły dyplomy. SP 2 Łuków będzie reprezentować powiat łukowski na zwodach rejonowych.

Źródło: PSZS w Łukowie