Festiwal Sportu i Zdrowia w Łukowie

W dniu 24 listopada 2019 roku w Szkole Policealnej- Medyczne Studium Zawodowe w Łukowie pod patronatem Polskiego związku Kickboxingu odbył „Festiwal Sportu i Zdrowia” XIII Turniej Pierwszego Kroku Kickboxing. Ta cykliczna impreza została zrealizowana przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region” (w ramach, którego działa Klub Sportów Walki Łuków) we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Szkołą Policealną Medyczne Studium Zawodowe według harmonogramu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla miasta Łuków na 2019 rok.

Sportowe zmagania poprzedził występ wokalny solistek Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Łuków- Kropelki Rosy” Amelii Wielgosz i Anny Sierakowskiej.

Tegoroczną uroczystość zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski i Prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński, którzy dokonali uroczystego otwarcia Festiwalu Sportu i Zdrowia

W trakcie Festiwalu Sportu i Zdrowia odbyły się pokazowe walki kickboxing oraz pojedynek pięściarski. Rozegrano XIII Turniej Pierwszego Kroku Kickboxing oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Uzależnij się od sportu”. W walkach brali udział medaliści mistrzostw kraju oraz łukowska Mistrzyni Europy Marta Pawlikowska (full contact jun. 52 kg), która stoczyła pokazowy pojedynek z Mistrzynią Polski Natalią Zarzycką (full contact jun.mł. 48 kg, aktualnie AZS Politechnika Warszawska). Dla uczestników imprezy uczniowie Szkoły Policealnej Medyczne Studium Zawodowe przygotowali stanowisko malowania twarzy, stanowisko zdrowej żywności, stanowisko nauczania podstawowych zabiegów ratujących życie i profilaktyki stomatologicznej, a uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym wykonali pokaz walki wręcz. Obsługę medyczną zapewniła firma – Andrzej Litwin – Pogotowie Ratunkowe. Walki pokazowe prowadził sędzia Grzegorz Piotrowski, walki turniejowe prowadzili sędziowie Piotr Żołądź, Anna Dikta (zd.Maksim) i Agnieszka Osial. Sekretarzem zawodów był Sławomir Makarczuk, a koordynatorem imprezy był Zenon Pawlikowski. Honorowym gościem imprezy był Prezes PZKB Piotr Siegoczyński, a towarzyszyli mu inni wspaniali sportowcy – weterani kickbokserskich pojedynków z lat 90- tych Artur Piekarz i Robert Czuba oraz pięściarz Janusz Chodkowski.

Imprezę wspierali lokalni przedsiębiorcy tj. Dorota i Tomasz Gałach z firmy ŻWIRTRANS, Agnieszka i Krzysztof Gałach- „Usługi księgowe” oraz Jarosław Siuj -właściciel firmy F.H. Jarex-Wrestling z Siemianowic Śląskich.

W sumie w festiwalowym projekcie wzięło udział blisko 300 uczestników.  Organizatorzy imprezy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tegorocznej edycji Festiwalu Sportu i Zdrowia i zapraszają za rok.

WALKI POKAZOWE- 12 zawodników
 POINTFIGHTING KADET MŁODSZY 42 KG ALEKSANDA  URBAN KSW ŁUKÓW GRETA SKOLIMOWSKA KSW ŁUKÓW
BOKS KADET

3 miejsce- Antoni Żaczek

3 miejsce- Kamil Krasuski

KONKURS PLASTYCZNY „ Uzależnij się od sportu ”  – 189 uczestników

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

Dzieci do lat 6

1 miejsce –  Marta MAZUREK- Przedszkole Integracyjne nr 1w Łukowie- opiekun pani Justyna PAŚNIKOWSKA

2 miejsce Gabrysia  IGNACIUK – Przedszkole r 6 w Łukowie- opiekun pani Katarzyna BORKOWSKA

3 miejsce Antoni GOŁEGOWSKI –  Niepubliczne Przedszkole Jaś i Małgosia w Łukowie- opiekun pani Agnieszka GOŁĘGOWSKA

klasy I-III

1 miejsce Laura PUDŁO – Szkoła Podstawowa Nr 1w Łukowie – opiekun Małgorzata KANIA

2 miejsce  Małgorzata SOSNOWSKA- Zespół Szkół w Gołąbkach

3 miejsce Aleksander KITA- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie.

Uczestnicy otrzymują nagrody rzeczowe, dyplomy

klasy IV-VII

1 miejsce Bartosz DOMAŃSKI – Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie – opiekun Dorota KONDRACKA,

2 miejsce Rafał WIERZCHOWSKI- Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie