Drugi dzień Powiatowego Święta Sportu za nami!

dzień sportu

Za nami kolejny dzień sportowych emocji, podczas którego rywalizowała młodzież ze szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Łukowskiego. Nie zabrakło wspaniałej atmosfery, zdrowej rywalizacji  i dopingu fair play .

Tegoroczne Powiatowe Święto Sportu  zostało zorganizowane wspólnie przez trzy samorządy: Powiat Łukowski,  Miasto Stoczek Łukowski oraz Gmina Stoczek Łukowski, natomiast gospodarzami wydarzenia był Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim  oraz Zespół Oświatowy w Stoczku Łukowskim.

W wydarzeniu aktywnie uczestniczyła również Młodzieżowa Rada Powiatu Łukowskiego.

Zawodnikom kibicowali: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Andrzej Wisiński, Wicestarosta Łukowski Sławomir Rzymowski,  Członek Zarządu Powiatu Włodzimierz Wolski , Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski Marcin Sentkiewicz, Zastępca Wójta Gminy Stoczek Łukowski Zbigniew Bogusz, Skarbnik Miasta Stoczek Łukowski Ewa Soćko, Dyrektor Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim Ewa Mokicka oraz Dyrektor Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim Ewa Cizio.

Gościem specjalnym wydarzenia był Sławomir Peszko – były reprezentant Polski w piłce nożnej, który aktywnie włączył się w sportowe zmagania młodzieży, prowadząc rozgrzewki, challenge sportowe, rzuty karne i konkursy żonglerki. Dziękujemy za obecność i świetną energię!

Serdeczne podziękowania kierujemy również do sędziego głównego zawodów Wojciecha Smyka za ogromne wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia, a także do wszystkich sędziów ze szkół za profesjonalne sędziowanie poszczególnych dyscyplin.

Dziękujemy służbom medycznym  za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia.

Podziękowania należą się również szkołom, dla których organem prowadzącym jest Powiat Łukowski za zgłoszenie zawodników i wspólną zabawę w duchu fair play.

Cieszy nas, że nikt nie wyszedł głodny, a uśmiechy i dobra atmosfera towarzyszyły wszystkim do końca zawodów.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już dziś zapraszamy na kolejną edycję Powiatowego Święta Sportu za rok!

Wyniki zawodów:

Skok w dal dziewczęta

I – Julia Romaniuk – I LO w Łukowie

II – Julia Łazuga – I LO w Łukowie

III – Zuzanna Niedźwiedź – IV LO Łuków

Skok w dal chłopcy

I – Norbert Różycki – ZS w Adamowie

II – Szymon Piekarski – ZS nr 3 w Łukowie

III – Maciej Majewski – ZS w Radoryżu Smolanym

Bieg na 100 m dziewczęta

I – Patrycja Filipek – ZS w Radoryżu Smolanym

II – Hanna Karwowska – IV LO w Łukowie

III – Klaudia Nurzyńska – ZS nr 3 w Łukowie

Bieg na 100 m chłopcy

I – Igor Rudź – ZS nr 3 w Łukowie

II – Filip Okuń – ZS nr 2 w Łukowie

III – Kryspin Chromiński – IV LO w Łukowie

Bieg na 400 m dziewczęta

I -Hanna Muszyńska – I LO w Łukowie

II – Kinga Fornal – ZS w Radoryżu Smolanym

III – Karolina Gajek – ZS w Radoryżu Smolanym

Bieg na 400 m chłopcy

I – Grzegorz Kowalczyk – I LO w Łukowie

II – Artur Miśkurka – ZS w Radoryżu Smolanym

III – Adrian Świerczewski – ZS nr 1 Łuków

Bieg na 800 m dziewczęta

I – Anna Brodowska – ZS w Radoryżu Smolanym

II – Anna Dąbrowska – ZS nr 3 w Łukowie

III – Anna Drózd – ZS w Radoryżu Smolanym

Bieg na 800 m chłopcy

I – Marcin Kopyść – ZS w Radoryżu Smolanym

II – Marcel Zalewski – ZS nr 1 w Łukowie

III – Bartosz Węgrzynowicz – ZS w Radoryżu Smolanym

Piłka siatkowa dziewczęta

I – ZS nr 3 w Łukowie

II – ZS nr 2 w Łukowie

III – I LO w Łukowie

Piłka siatkowa chłopcy

I – ZS nr 3 w Łukowie

II – I LO w Łukowie

III – ZS nr 1 w Łukowie

Piłka nożna dziewczęta

I – ZS w Radoryżu Smolanym

II – ZS nr 3 w Łukowie

Piłka nożna chłopcy

I – ZS nr 1 w Łukowie

II – ZS w Stoczku Łukowskim

III – ZS nr 3 w Łukowie

GRATULUJEMY