Brązowy medal dla zawodnika ŁKS Orlęta Łuków

W dniach 21-23 czerwca w Ciechanowie odbyły się  Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wzięło udział ponad 130 najlepszych zawodniczek i zawodników, którzy spełniali limity wynikowe ustanowione przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

W kat. 81 kg mężczyzn wystąpił reprezentant ŁKS Orlęta Łuków, Łukasz Ławecki.

Po emocjonującej walce do ostatniego podejścia, podrzucając 164 kg i ustanawiając nowy rekord życiowy w tej kategorii wagowej, Łukasz sięgnął po swój drugi brązowy medal za dwubój (rok temu zajął 3 miejsce w kat. 77 kg).

Po rwaniu najlepszy zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów łukowskich Orląt zajmował 5 lokatę z wynikiem 128 kg. Najlepszy w tym boju był Krzysztof Zwarycz z Budowlanych Opole z wynikiem 150 kg, który został mistrzem Polski.

Tytuł wicemistrza Polski w tej kategorii wagowej wywalczył przedstawiciel gospodarzy (Mazovia Ciechanów), Patryk Bęben.