Aleje wciąż czytają

Aleje wciąż czytają

W październiku ludzie na całym świecie czytają w swoich szkołach. Po raz trzeci Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie wziął udział w międzynarodowej akcji  bicia rekordu w czytaniu na przerwie. W tym roku jest to już IV międzynarodowa edycja, a VIII ogólnopolska. Organizatorem akcji polskiej jest Biblioteka Pedagogiczna Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. W roku ubiegłym udział w akcji międzynarodowej wzięło 2667 instytucji w Polsce i 22 w innych państwach. Padł rekord czytających, łącznie było ich 578 433.

Młodzież z ZS Nr 1 czytała w środę, 18 października. Można było wypożyczyć książkę. Dodatkowo, przed biblioteką, stała plansza z najbardziej znanymi, ciekawymi cytatami z popularnych książek, a każdy kto chciał się podzielić swoim ulubionym cytatem, mógł go wypisać na przygotowanych kartkach i umieścić na planszy. Można było także zabrać ze sobą przygotowaną w bibliotece zakładkę ze znanym cytatem. Łącznie w szkolnej akcji uczestniczyło 177 osób. Celem akcji była promocja czytelnictwa; pokazanie, że czytanie jest ciekawe i zachęcenie uczniów do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji

i każdym miejscu.  Organizatorzy: Danuta Markowska – Mościcka (koordynator), Małgorzata Małkińska (koordynator), Anna Kania.

Informacja: Małgorzata Małkińska Zespół Szkół Nr 1 w Łukowie