Akcja edukacyjna ,,Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Akcja edukacyjna

26 maja 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie wzięli udział  w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Hazard? Nie daj się wciągnąć!” zorganizowanej przez Krajową Administrację Skarbową pod patronatem  honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Celem akcji jest uświadomienie młodzieży, że hazard jest niebezpieczny, a urządzanie gier hazardowych nielegalne. W spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celnego – Skarbowego  w Białej Podlaskiej: starszy aspirant Katarzyna Woźniak i starszy rachmistrz  Mariusz Wasilczuk.

Podczas spotkania z młodzieżą zwrócono uwagę na takie kwestie jak: ryzyko  uzależnienia od hazardu, uczestnictwo w nielegalnych grach,  problemy finansowe, wyizolowanie społeczne wynikające  z gier hazardowych oraz rozpowszechnianie niebezpiecznych gier internetowych z elementami hazardu. Pan Mariusz Wasilczuk zachęcał uczniów by zawsze szukali pasji, zainteresowań  jako alternatywy dla uzależnień. Podkreślał ogromną rolę sportu w profilaktyce uzależnień. Poza pracą zawodową  funkcjonariusza izby celnej pan Mariusz jest prywatnie sportowcem,  zajmującym się treningiem kulturystycznym  z sukcesem na koncie – wicemistrza  Polski w kulturystyce klasycznej.

Spotkanie zorganizowała Pani Beata Kuczyńska.

 

Informacja: Zespół Szkół Nr 1 w Łukowie