9 medali zawodników KSW Łuków na Mistrzostwach Polski w Zawierciu

9 medali zawodników KSW Łuków na Mistrzostwach Polski w Zawierciu

W dniach od 26 do 29 maja 2022 roku w Zawierciu odbyła się najliczniejsza krajowa impreza w historii Polskiego Związku Kickboxingu – Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Kadetów.  Wystartowało w niej niemal 1000 zawodników i zawodniczek! Wśród nich byli reprezentanci KSW Łuków, którzy zdobyli 9 medali. W rywalizacji seniorów w formule pointfighting oraz w formule light contact dwa brązowe medale wywalczyła Marta Pawlikowska. W konfrontacji juniorów w formule light contact oraz w formule kick light dwa brązowe medale zdobyła Dominika Kondracka.

Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego bardzo dobrze spisali się również w młodszych kategoriach wiekowych. W formule kick light brązowy medal zdobyła kadetka starsza Julia Radomyska. W kadetach młodszych srebrny medal wywalczył Maciej Oponowicz, a brązowe krążki przypadły w udziale Aleksandrowi Maciakowi, Bartoszowi Danilukowi i Mikołajowi Prusinowskiemu. Bez medali ale z cennym doświadczeniem wrócili z zawodów Bartosz Prusinowski, Kacper Wryk, Maksymilian Kondracki, Kamil Wojtaś.

Udział łukowskich zawodników w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Zawierciu realizowany był w ramach realizacji zadania publicznego i   wspierany w tym zakresie przez Burmistrza Miasta Łuków. Podziękowania za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu wyjazdu na zawody należą się rodzicom sportowców, a szczególnie Panom Rafałowi Kondrackiemu i Krzysztofowi Maciakowi.

 

Informacja: Zenon Pawlikowski