7 medali zawodników KSW Łuków na turnieju w Piasecznie

W dniu 7 marca 2020 roku w sali GOSiR przy ul. gen. Sikorskiego w Piasecznie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Piaseczna dzieci i kadetów w kickboxingu w formule pointfighting i light contact. O medale walczyło 149 zawodników z 13 klubów. W piaseczyńskim turnieju tradycyjnie wystartowali zawodnicy łukowskiej sekcji kickboxingu KSW Łuków. Startowali w formule  pointfighting, do której zgłosiło 135 zawodników. Ekipa pod opieką Zenona Pawlikowskiego i Grzegorza Piotrowskiego wywalczyła 7 medali, w tym 2 złote. Złote medale zdobyli Amelia Wasilewska (kadet starszy 42 kg) i Maja Staniewicz (kadet młodszy 32 kg). Ponadto srebrny medal zdobyła Weronika Urban, a brązowe wywalczyli Gabriela Lizoń, Aleksandra Urban, Michał Kruczek i Aleksander Maciak). Organizatorzy zawodów wytypowali najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych i formułach. W formule pointfighting, wśród kadetów starszych najlepszą zawodniczką uznano Amelię Wasilewską (aktualną i brązową medalistkę Mistrzostw Europy z 2018 roku.

Trener Zenon Pawlikowski podsumował: „Turniej w Piasecznie uważam za udany. Cieszę się z dobrej formy zawodników, a szczególnie Amelii Wasilewskiej, która w turnieju organizowanym przez klub X-Fight Piaseczno- specjalizującym się w formule pointfighting została uznana najlepszą zawodniczką”.

Informacja: Zenon Pawlikowski