Znakomite wyniki matur w szkołach naszego powiatu!

Okręgowa komisja Egzaminacyjna w Krakowie opublikowała wstępne informacje o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w terminie głównym (w maju) 2023 roku.

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Łukowskiego w dniu 26 lipca br. jednym z tematów były znakomite wyniki matur naszych maturzystów👏

Zdawalność egzaminu maturalnego w skali kraju wynosiła dla liceów ogólnokształcących  91.1 %, w technikach to  74.6%.
W województwie lubelskim zdawalność ta wynosiła odpowiednio 89% dla liceów ogólnokształcących i 70% dla techników. Wynik liceów ogólnokształcących powiatu łukowskiego to 95%. Jest on znacząco wyższy od wyników ogólnopolskich i województwa lubelskiego. W kategorii liceów ogólnokształcących taka zdawalność lokuje nasz powiat na 2 miejscu w województwie lubelskim (ex aequo z miastem Chełm) i 4 w Krakowskiej OKE (ex aequo z powiatami myślenickim i wadowickim oraz miastami Chełm
i Tarnów). Wynik zdawalności osiągnięty przez technika powiatu to 86%, to ponad 11% więcej niż wynik ogólnopolski i 16% wyżej niż zdawalność województwa lubelskiego. Technika powiatu łukowskiego uplasowały nasz powiat na 1 miejscu w województwie lubelskim (ex aequo z powiatem zamojskim) i 4 miejscu w Krakowskim OKE (ex aequo z powiatem zamojskim).

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy nauczycielom i wszystkim maturzystom, którzy zdali egzamin maturalny. Jesteśmy przekonani, że uzyskane wyniki umożliwiły skuteczny wybór wymarzonych uczelni wyższych.

Trzymamy kciuki za tych, którzy przystąpią do tego egzaminu w sesji poprawkowej.