Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

30 czerwca 2021 r. podczas XXVII sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni debatowali na temat Raportu o stanie Powiatu za 2020 r. Następnie odbyło się głosowanie nad uchwałą o udzielenie wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

15 głosami za, 1 przeciw i 1 wstrzymującym się Rada udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania. Absolutorium udzielono stosunkiem głosów 15 za, 0 przeciw, 1 wstrzymujący.

Pomimo panującej pandemii w 2020 r. Zarząd Powiatu Łukowskiego wykonał dużo pracy dla dobra całej społeczności Powiatu. Wiele zadań było realizowanych przy wsparciu środków zewnętrznych.

Powiat Łukowski otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 22 942 823,56 zł w związku z wystąpieniem w 2020 roku choroby zakaźnej covid – 19

Najważniejszym osiągnięciem dydaktycznym szkół naszego Powiatu jest osiągnięty wynik egzaminów maturalnych roku szkolnego 2019/2020. Po wszystkich sesjach tego egzaminu zdawalność dla Powiatu wyniosła 90%. Wynik ten jest pierwszym wynikiem w województwie lubelskim i drugim w Krakowskim Okręgu OKE.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie w 2020 roku wydatkował, na inwestycje oraz zakup środków trwałych ogółem kwotę prawie 11 mln zł, w tym 6,5 ml zł ze źródeł zewnętrznych.

W 2020 r. realizowano projekt „Wsparcie działań związanych z przeciwdziałaniem skutkom rozprzestrzeniania się pandemii COVID–19 w domach pomocy społecznej”, współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W ramach Projektu Powiat Łukowski otrzymał dofinansowanie w kwocie 705 577,65 zł.

W 2020 r. wyremontowano 13,4 km dróg, natomiast przebudowano 37,2 km. Wydatki na remonty dróg powiatowych to ponad 3 mln zł., natomiast na zadania drogowe ponad 32 mln zł.

W 2020 roku na realizację zadań inwestycyjnych i remontowych pozyskano środki w kwocie ponad 46 mln zł.